סילר

ההגנה הנדרשת עם סילר

בסיום של עבודות ליטוש שונות יש חובה למרוח חומר מיוחד הנקרא סילר. חומר זה מבצע איטום רציני שבעזרתו ניתן לקבל הגנה מפני ספיגה של מים או חומרים נוזליים אחרים המסוגלים לגרום לכתמים רציניים במרצפות אבן ושיש. סילר קיים במספר סוגים, כשבין היתר ניתן למצוא אותו במרקם מט משי, מבריק, ומט לגמרי. ברגע שמבצעים עבודות בעזרת חומר זה חייבים להימנע משטיפת המרצפות במשך היומיים שלאחר סיום המריחה. בנוסף, חשוב לדעת כי סילר הוא חומר שחשוב לחדש את מריחתו בד"כ אחת לשנתיים, כשהדבר תלוי גם ברמת השחיקה של המרצפות. יש גם להיזהר משטיפה עם חומרים כימיים, כמו מסירי שומנים שונים או אקונומיקה, מאחר ואלו יכולים להמיס את ההגנה שאותו סילר מעניק.

חומרים וטכניקות

מריחת סילר היא עניין למי שעוסק בתחום של ריצוף, ליטוש וכד'. זאת מאחר ויש להכיר שיטות מסוימות של פיזורו הנכון, בכדי שיבצע את הפעולה שלו בצורה הטובה ביותר. בהתאם לסוג האבן וסוג המשטח יש לבצע את פיזור החומר, בכדי להשיג את האפקט המתבקש. כך ניתן לראות כי לעתים מפוזר חומר זה בהתזה, ולעתים הוא נמרח בעזרת "רולר" או מטלית שאינה משילה סיבים. ציפוי סילר חייב להיעשות כשהמשטח שעליו הולכים לעבוד נקי מכל לכלוכים שונים וכמובן גם מאבק. בעזרת אחת השיטות המתאימות ניתן לבצע פיזור יעיל ולראות כיצד החומר מעניק גוון חי עוד יותר למשטח. סילר הוא חומר חיוני שללא פיזור מקצועי שלו עבודות הליטוש לא תהיינה מושלמות.

חשיבותה של עבודה מקצועית

פיזור סילר (בעזרת מריחה, או התזה וכד') אינה נחשבת למשימה קלה. עובדים לא מקצועיים יכולים להותיר אחריהם סימנים מרגיזים של המטלית שבה השתמשו למשל, או שבמקרים מסוימים החומר לא מכסה בצורה הנדרשת את המשטח ואינו מקנה את ההגנה הראויה. חברת מור ליטושים מעניקה לנושא של ציפוי סילר חשיבות רבה, מאחר והיא יודעת כי בלעדיו לא תהיה הגנה ארוכת טווח לעבודות הליטוש האיכותיות שהיא מבצעת. החברה מתמחה בכל שלב של עבודות הליטוש, עם שימת דגש על ציפוי סילר אחיד ומדויק, כחלק מעבודות גימור ברמה גבוהה.