פוליש וניקיון

התייחסות לכל הנושא של פוליש וניקיון היא הגדרה מאוד כללית לתחום ענקי. עם זאת, לא תמיד הכוונה בפוליש וניקיון היא דווקא לניקיון בתים ברמה של שימוש במכונות שטיפה עם לחצי מים, קיטור וכד' – ישנו תחום שלם של עיסוק בפוליש המתקשר דווקא לכל הנושא ליטוש אבן. על מנת שנבין איך נכנס כל הנושא של פוליש וניקיון לתחום שונה בתכלית, בנינו עבורכם את המאמר הבא שיסביר ויפרט קודם כל על כל סוגי הליטושים הקיימים בשוק ועל כל התהליך מהשלב הראשון ועד האחרון. נושא הפוליש נכנס בסוף, כך שתצטרכו לקרוא את כל המאמר אם תרצו להגיע לפרטים הרלוונטיים אליו דווקא.

ליטוש אבן ושיש – בשביל מה בכלל צריך את זה?

החלק הכי בסיסי בבית הוא הרצפה שלו – כאשר בית מציג רצפה נקייה ומבריקה, בהחלט ניתן להאמין שהשהות בו תהיה נעימה הרבה יותר. ליטוש אבן ושיש מיועד על מנת לשמר את המראה המבריק והנקי של המרצפות לאורך הרבה מאוד שנים ולא לחודשים הראשונים בלבד. המחצבים השונים הקיימים בטבע מציגים לנו אין ספור סוגים של חומרים – אך החיסרון שלהם הוא שלאורך זמן הם מתיישנים ומאבדים מחינם הרב, אז יש צורך בהתערבות אנושית על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. וכאן בדיוק נכנס לתמונה כל נושא הליטוש שדואג לשמר ולשפר את מראה האבן, השיש, הבטון וכד' לאורך הרבה מאוד שנים.

תהליך הליטוש ואיך כל זה קשור לפוליש וניקיון

השלב הראשוני כולל את חריצת הפוגות שבין האריחים של המרצפות באמצעות דיסק יהלום. לאורך ביצוע החריצה, ניתן יהיה למלא את החריצים בדבק מיוחד המותאם במרקמו ובצבעו למרקם וגוון המרצפת עצמה, כך שלא ניתן יהיה לשים לב אליו. לאחר מכן, יגיע הליטוש הראשוני באמצעות אבן גסה – ליטוש זה יהיה מיועד על מנת לקבל משטח אחיד של מרצפות. הליטוש ישאיר ככל הנראה שריטות על המחצב ועל כן יהיה צורך לבצע עוד מספר ליטושים עדינים יותר לאחר מכן, כך שבסופם המשטח יישאר חלק לחלוטין. כאן מגיע השלב האחרון בעבודת הליטוש והוא זה שמתקשר לפוליש וניקיון – לאחר כל אלה, ניתן לבצע הברקה קריסטלית למרצפות. ההברקה יכולה להתבצע תוך שימוש בפוליש קריסטל – חומר מומלץ שמבריק ומחדש את המרצפות ודואג לכך שהן לא תהפוכנה למחליקות. כמו כן, ניתן להשתמש בפוליש ווקס – חומר זה מספק שכבת הגנה המבוססת על שעווה שדואגת להבריק נהדר את המרצפת. חומר זה פחות מומלץ לאבן שיש כיוון שהיא סוג של אבן הצריכה לנשום והשוועה תאטום אותה לכך. לכל אלה ניתן להוסיף את האפשרות למרוח גם סילר על המרצפות – חומר שמסייע בשימור של המחצב ודאגה לאמידות שלו מפני ספיגת נוזלים. במידה ובחרתם למרוח גם סילר על המרצפות, מומלץ לחדש אותו פעם ב-3 שנים לפחות.

פרטים ליצירת קשר

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

mor@morl.co.il