מהן עבודות ליטוש?

עבודות ליטוש הן עבודות אשר כפי שניתן להבין משמן, מיועדות לליטוש, ניקוי וחידוש של רצפות. עבודות ליטוש מורכבות ממספר שלבים, שבמהלכם מוסרת השכבה העליונה של הריצוף ונחשפת שכבה נקייה וחדשה יותר, וכן נערכות עבודות נוספות אשר מעניקות לרצפה המלוטשת גימור חדש ומראה נאה. עבודות ליטוש צריכות להיעשות למרצפות מסוגים שונים אחת למספר שנים, תלוי ברמת השחיקה שלהן, כלומר תלוי עד כמה נמצאים בחדר במשך היום, כמה אנשים דורכים על הרצפה ובאיזו תדירות.

למה צריך עבודות ליטוש?

עבודות ליטוש נדרשות, כאמור, אחת לכמה שנים, כאשר נראה שהרצפה נשחקת ומתבלה. כמו לכל מוצר, גם לרצפות מכל הסוגים ישנה שחיקה כלשהי הנוצרת בעקבות השימוש ברצפה. הדריכה הקבועה על המרצפות יוצרת שחיקה שלהן, עמעום של הברק המקורי שלהן ולכלוך רב. אבק וחול אשר נמצאים על הרצפות ושאולי גם דורכים עליהם גורמים לשריטות ברצפה, וכך גם רהיטים שנגררים על הרצפה ללא הגנה מתאימה. גם כתמים שונים נוצרים על הרצפה עם הזמן, בעקבות חומרים חומציים או חריפים שנשפכים על הרצפות וגורמים לכתמים שאינם ניתנים להסרה, בעקבות מים שנזלו ולא נוגבו בזמן, בגלל שריטות אשר גרמו להסרה של חומרי הגנה המרוחים על המרצפות, וכדומה.

כיצד מתבצעות עבודות ליטוש?

עבודות ליטוש מתבצעות באמצעות מכשור מיוחד, אשר מכיל דיסק יהלום או כרית יהלום, אשר משפשפות את המרצפות ומלטשות אותן – ולמעשה מסירות את השכבה העליונה שלהן. ההסרה של השכבה העליונה מסירה את החלקים הפגועים של המרצפות הכתמים, הלכלוך שנספג במרצפות וגם שריטות וחריצים קלים. במקום הלכלוך שהיה על המרצפות, נחשפת, לאחר עבודות ליטוש, שכבה חדשה של הריצוף, חפה מלכלוכים ושריטות, נקייה יותר ובעלת מראה חדש ורענן. הליטוש נעשה באחת ממספר שיטות קיימות – בליטוש יבש או רטוב, באמצעות כרית יהלום או דיסק יהלום, תלוי בסוג הרצפה ובמצבה. לאחר עבודות הליטוש עצמן, מחדירים למרצפות חומרי איטום והברקה, או מבצעים פוליש בגימור מבריק או מט – על פי הטעם האישי של בעלי הבית. ברוב סוגי הרצפות מוסיפים לעבודות הליטוש גם מריחת סילר – אשר מגן על הרצפות מפני רטיבות, על מנת לשמר את הנקיות של הרצפה לאורך זמן.

מור ליטושים

חברת מור ליטושים עוסקת בעבודות ליטוש מזה יותר מ-17 שנה. מור ליטושים מציעה עבודות ליטוש מקצועיות ואיכותיות, ושירות מלא הכולל ייעוץ והכוונה בבחירת סוג הליטוש, סוג הסילר, טיפים לשימור המראה החדש של הרצפה וכדומה. מור ליטושים מבצעת את כל סוגי הליטושים לכל סוגי הרצפות, עם המכשור המקצועי והמתקדם ביותר בשוק ועם החומרים האיכותיים והעמידים ביותר.וכן משווקת מוצרי סילר מתוצרת איטלקית לכל סוגי הרצפות ולכל מטרה. עם מור ליטושים, תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את השירות הטוב ביותר ואת העבודה הטובה ביותר.