אם חשבתם שבטון זהו חומר שלא ניתן להשתמש בו בבתי מגורים, הרי שטעות גדולה בידיכם. על אף שבטון נתפס כמחצב פחות עדין ויותר אפרפר ונוקשה, הרי שעם שימוש נכון ניתן להפוך אותו למרהיב ביותר ביופיו, אך כל זה לא יכול להיעשות ללא ליטוש בטון ולאחר מכן מריחת סילר לבטון.

ייתכן ותהיו מעוניינים להשתמש בבטון בחלקים שונים בבית – רצפה, מדרגות או כל דבר אחר. ייתכן ואתם מעוניינים לבנות משטח מסוים מחוץ לבית – בחצר למשל, ולבסס אותו על בטון – בין כך ובין כך יוצא שחשוב שתבינו מהו סדר הפעולות הכלולות בליטוש בטון וכיצד משתלבת מריחת סילר לבטון בכל הסיפור הזה. מאמר זה נוצר על מנת לסייע לכל מי שמעוניין להשתמש בבטון בבנייה להבין לעומק כיצד הדברים מתבצעים ואיך ניתן להשיג את התוצאות הטובות ביותר עם החומר המדובר.

ליטוש בטון – כיצד זה מתבצע?

כפי שאתם וודאי יודעים, בטון הוא חומר לא פשוט לשימוש – יכולים להיווצר בו לא מעט סדקים וחריצים במהלך ההתקשות שלו וכיוון שהוא חומר מאוד חזק, קשה אחר כך לעצב אותו בצורה שאנו רוצים. בדיוק בשביל זה ישנה האפשרות ללטש את הבטון ולהתאימו לצורה ולמזג שבהם אנו מעוניינים להשתמש בו – כיוון שהליטוש מתבצע עם מכונות המשתמשות ביהלומים, ניתן להסיק שהבטון הקשה לא יצליח לגבור על המחצב החזק והקשה ביותר בטבע. לפני שמתחילים בביצוע הליטושים, הרי שקודם כל צריך לאטום כל סדק וחור בבטון באמצעות דבק מיוחד המותאם לכך.

לאחר התייבשות הדבק, ניתן להתחיל ללטש את הבטון באמצעות המכונות – הליטוש הראשוני יוריד שכבה יחסית עבה מהחומר על מנת ליצור משטח אחד ואחיד, ללא סדקים וחריצים. עם זאת, כתוצאה מהליטוש הגס הזה – שריטות עלולות להיווצר כתוצאה מכך ועל כן לאחריו יהיה הצורך ללטש שוב פעם בצורה עדינה יותר את הבטון ולהוריד ממנו שכבה דקה. לאחר הליטושים העדינים יותר נקבל משטח בטון חלק לחלוטין שייתכן ואם לא ידעתם לפני שזה אפשרי – לא הייתם מאמינים עד כמה הבטון יכול להיראות נהדר. אך לא כאן מסתיימות הפעולות שלנו, כאן אנו מגיעים לשלב האחרון…

הפעולה האחרונה: מריחת סילר לבטון

לאחר שכל פעולות הליטוש הסתיימו וקיבלו משטח אחיד וחלק של בטון, נרצה לדאוג לכך שהוא גם ישתמר לאורך זמן ולא ייהרס כעבור מספר חודשים. מעבר לכך, אם נרצה להפוך את המראה של הבטון לכזה חלק ונוצץ, הרי שזה אפשרי בהחלט – באמצעות מריחת סילר לבטון. זהו חומר מיוחד שיוצר שכבה דקה על הבטון שמונעת ממנו לספוג נוזלים שנשפכים על המשטח ואשר מחלחלים אליו ומזיקים לו בתווך הזמן הרחוק. מעבר לכך, הסילר יוסיף משמעותית למראה של המשטח ויהפוך אותו למבריק וחלק. בסוף פעולת מריחת הסילר לבטון תישארו עם משטח חלק, נוצץ ומרהיב וכל זה לאחר שהשתמשתם במחצב זול יחסית ולא הוצאתם על כך יותר מדי כסף.

פרטים ליצירת קשר

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

mor@morl.co.il