מרצפות הבית הן ללא ספק אחד הדברים החשובים ביותר, הם הבסיס לכל המבנה שלו. כאשר מנסים ליצור בית עם אווירה טובה, הדקורציה וכל הדברים הנלווים לה הם בהחלט פרטים חשובים – אך מסתבר שלא החשובים ביותר. ריצפה נקייה ומבריקה שתישאר כזו לאורך שנים היא מצרך ללא תחליף וכל בעל בית שרוצה לתת לדיירים בו להרגיש באמת בבית, חייב להקפיד על כך. זו גם הסיבה שליטוש מרצפות זוהי פעולה חשובה ביותר לכל בית חדש או ישן, והשלב שלא פחות חשוב מכך הם גם מריחת סילר לרצפות לאחר מכן. לפני שנתמקד בכל נושא הסילר, נתחיל להבין כיצד עובד הליטוש, איך הוא נעשה ובמה הוא בדיוק מסייע.

ליטוש רצפות – כל התהליך

ביצוע הליטוש מתחיל קודם כל בחריצת האריחים של המרצפת באמצעות דיסק יהלום, לאחר שחרצנו את האריחים נוכל למלא את כל הסדקים והחריצים באמצעות דבק או אפוקסי. אותו דבק יהיה כזה המיוחד לפעולה הזו וכמובן יהיה גם בעל גוון ומרקם המותאמים היטב למרצפת, כך שלא יורגש כלל ולא יפגע במראה שלהן. לאחר מילוי הסדקים והחריצים בדבק, נוכל להתחיל לבצע את הליטוש הראשוני. זה מתבצע באמצעות מכונות מיוחדות המשתמשות באבני יהלום. חשוב לזכור שיהלום זהו המחצב הכי חזק ונוקשה בטבע, ועל כן השימוש המתקדם באבנים אלו מסייע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. הליטוש הראשוני נעשה בצורה די גסה כיוון שמטרתו היא קודם כל לקבל משטח אחיד. כתוצאה מכך, בדרך כלל נשרטים חלקים מסוימים במרצפות ועל כן ישנו גם הצורך לבצע ליטושים נוספים. הליטושים הבאים נעשים בצורה עדינה יותר ומורידים שכבה דקה ביותר מהמרצפת, ולאחריהם, המשטח יהיה חלק לחלוטין. עד כאן קיבלו משטח חלק ומושלם לביצוע הפעולות הבאות וכאן בעצמם ומסתיים חלק הליטוש ומתחילה הפעולה הבאה…

מריחת סילר לרצפות

סילר הוא בעצם חומר מיוחד המסייע לשמור על המחצב (אבן, שיש, בטון וכד') מפני שחיקה וחלחול נוזלים פנימה. באמצעות מריחת סילר לרצפות אנו יוצרים שכבה נוספת על המרצפת שאוטמת אותה מפני כתמים קשים ומשאירה אותה חלקה, מבריקה ואפילו נוצצת. ביצוע הפעולה הזו נעשה בדרך כלל יחד עם הברקה קריסטלית המשתמשת בחומרים דוגמת פוליש ווקס או פוליש קריסטל שמבריקים את המרצפת. מריחת סילר לרצפות מיועדת קודם כל על מנת לשמר את המרצפת לאורך שנים רבות ולמנוע ממנה להתיישן במהירות. זו גם הסיבה שחשוב להקפיד ולחפש חומר סילר לרצפות שמתאפיין קודם כל בשימור העניין הזה ורק לאחר מכן כזה שדואג גם להברקה. חשוב להקפיד למצוא חומר שלא יגרום למרצפת להפוך להיות חלקה מדי ולערער את היציבות שלה.

לסיכום, במידה ואתם מעוניינים ליצור בית נעים ונוח לשהייה, עליכם להקפיד על הפרטים הקטנים שלפעמים אפשר לשכוח בטעות. מריחת סילר לרצפות היא פעולה חשובה ביותר שתשלם עבורכם במשך השנים הבאות, כאשר תוכלו ליהנות מבית מצוחצח, נקי ועם מראה חדש לאורך זמן רב! צריכים עזרה ? צרו קשר איתנו עוד היום !

פרטים ליצירת קשר

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

050-7808182 :אברהם

mor@morl.co.il