סילר לאבן זהו חומר חשוב ביותר בכל התהליך של הברקת ושימור המרצפת של הבית ועל מנת להבין כיצד הוא משתלב בכל העניין של ליטוש אבן, החלטנו לבנות עבורכם מאמר מסכם בתחום.

ראשית, נתמקד בהבנה הראשית מהו בעצם סילר וממה הוא עשוי, לאחר מכן נבין כיצד מריחת הסילר משתלבת בכל התהליך של הליטוש, ואיך כל זה מתקשר גם להברקה קריסטלית… הישארו איתנו.

סילר לאבן – ההגדרה

כל בית באשר הוא, שמרני ככל שיהיה – בסופו של דבר מלכלך את הרצפה. ייתכן ולעיתים הלכלוכים קשים יותר ולפעמים פחות, אך בפועל לאורך זמן נצבר לא מעט לכלוך על המרצפת. בין סוגי הלכלוכים והכתמים השונים, ישנם כאלה הנגרמים כתוצאה משפיכת נוזלים על הרצפה – כוס הקפה השחור הרותח תרסקה מסף השולחן, כשפתחתם את המקרר בקבוק הקולה החליט להתמוטט ולהתפוצץ לכם על הרצפה, או אפילו אם שפכתם מים על מנת לשטוף את המרצפות, כל אלו מקרים שבהם המרצפת באה במגע עם נוזל. כידוע, אבן זהו מחצב נהדר – אך כשהוא בא במגע עם נוזל, או נפגע. סילר לאבן זהו חומר שמורחים על המרצפת ומסייע משמעותית למנוע ספיגת נוזלים בתוך האבן עצמה – החומר אוטם את המרצפת לנוזלים שונים (חלקם אפילו כימיים), ומסייע להשאירה צעירה לאורך זמן.

היכן נכנסת פעולת מריחת הסילר לאבן בתוך כל התהליך של ליטוש אבן

ליטוש אבן מתחיל קודם כל בחריצת המרצפות עצמן ואטימתן באמצעות דבק או אפוקסי. לשם כך נשתמש בדיסק יהלום – מכשיר מיוחד המיועד בדיוק לביצוע הפעולה הזו. האיטום באמצעות דבק יהיה כמובן עם דבק אבן מיוחד בעל גוון ומרקם המותאמים לפי המרצפת עצמה, כך שלא יורגשו פערים בין הגוונים של החומרים. לאחר מכן, מגיע הליטוש הראשוני עצמו – זה מתבצע באמצעות אבן גסה (יהלום), כאשר המטרה בליטוש זה היא להשיג משטח אחיד וישר. ככל הנראה, במהלך הליטוש הזה האבן תישרט מעט ועל כן יתבצעו עוד ליטושים עדינים יותר שיורידו שכבה דקה מהאבן על מנת להחליק אותה לחלוטין. כאן מגיע השלב האחרון של מריחת סילר לאבן עם או בלי הברקה קריסטלית באמצעות פוליש ווקס או פוליש קריסטל.

כמה דברים חשובים לדעת לפני בחירת סילר לאבן

– סילר טוב הוא כזה שיכול להגן מפני כתמים ולהגן על המחצב מפני השפעות כימיות.

– ישנם סוגים שונים של סילר לאבן וחלקם לא ידידותיים לבתי מגורים – על כן חשוב שתשימו לב היטב שהחומר אותו אתם רוכשים מותאם לבתי מגורים, כך שלא תצטערו על כך.

– האבן נוטשה להישחק עם הזמן ועל כן חשוב לוודא שהסילר לאבן אותו אתם רוכשים יצליח ליצור שכבת ציפוי עמידה לאורך זמן ומפני שחיקה.

– החשיבות הכי גדולה של סילר לאבן היא שהוא יצליח למנוע חלחול של נוזלים אל אבן, על כן וודאו שהחומר אותו אתם רוכשים ייצור 100% אטימות מפני נוזלים.

פרטים ליצירת קשר

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

mor@morl.co.il