מידע אודות ליטוש רצפת בטון

במצב הכלכלי של ימינו, כל אדם מנסה לחסוך כמה שיותר בכל תחום. כאשר הדבר נוגע לשיפוצים, אנו מנסים לעבוד עם חומרים פחות איכותיים ויקרים ולהשיג את התוצאות המיטביות איתן. לכאורה, למי שלא מכיר – רצפת בטון תשמע זולה ואפרורית, שהרי הבטון הוא לא בדיוק החומר היוקרתי ביותר – אך מסתבר שאין כל סיבה למחשבה הזו, במידה ויודעים כיצד להתעסק עם הבטון – ניתן ליצור רצפה משובחת ובעלת מראה מיוחד וססגוני. על מנת להגיע לתוצאות הללו, נצטרך להזמין שירות הנקרא "ליטוש רצפת בטון". איש מקצוע ותיק בתחום יגיע אל ביתכם וידאג לבצע את כל הפעולות הנדרשות עד להשגת רצפה אחידה, חלקה ומבריקה. בחרתי לציין זאת בתחילת המאמר, כיוון שעם כל הניסיונות לחסכון, יהיו כאלה שיחשבו שעדיף לוותר על העניין – אך הוא בעל חשיבות רבה ועל כך נרחיב בתוך המאמר הזה.

כל השלבים בתהליך של ליטוש רצפת בטון

בתחילה, תבוצע חריצה של הפוגות הקיימות בין האריחים של הבטון. חריצה זו תתבצע באמצעות דיסק יהלום – מכשיר מיוחד המשמש בדיוק לפעולות מסוג זה. לאחר סיום החריצה, נוכל להתפנות לשלב השני והוא – הדבקה. בכל חומר באשר הוא ישנם בקעים וסדקים הדורשים טיפול. כאשר נמרח את הרצפות בדבק מיוחד או אפוקסי, נוכל לוודא שלפני שאנו מלטשים אותן, הן אחידות.
כעת, יגיע השלב המרכזי והוא הליטוש הראשוני – זה מתבצע באמצעות מכונה הפועלת תוך שימוש באבני יהלום גסות. בשלב הראשוני תורד שכבה יחסית גדולה מהמשטח ומטרת הליטוש הראשוני תהיה לקבל בעצם משטח אחיד. בשלב המשני, נוכל להשתמש באותה המכונה רק עם פאזת ליטוש אחרת – כזו המשתמשת ברשתות יהלומים מיוחדות אשר מורידות שכבה עדינה יותר מהמרצפות.
הסיבה שנעשה זאת היא מכיוון שבליטוש הראשוני נוצרות לא מעט שריטות על המשטח ואנו הרי רוצים לקבל משטח חלק. ליטוש רצפת בטון זוהי פעולה שאורכת זמן, אך בסיומה תוכלו להביט על משטח חלק ומבריק ולא להאמין שזה עשוי מבטון ועד כמה זה זול.

השלב האחרון בתהליך ליטוש רצפת בטון

חשבתם שסיימנו? לא כל כך מהר. ישנו עוד שלב אחרון שבהחלט חשוב שלא לפסוח עליו והוא מריחת סילר על המרצפות. סילר זהו חומר איטום נהדר המסייע להגן על המרצפות בכך שהוא יוצר שכבה אטומה המונעת ודוחקת נוזלים מלחלחל אל תוך האבן. במידה ותקפידו למרוח סילר איכותי על מרצפות הבטון שלכם, לא רק שתיהנו ממשטח חלק, מבריק ונוצץ – אלא גם תוכלו להיות בטוחים שהוא ישתמר לאורך זמן רב.

וטיפ אחרון לסיום…

ולפני שאנחנו מסיימים, עוד טיפ אחד אחרון: ליטוש בטון זוהי עבודה שמוציאה לא מעט אבק, על כן במידה ואתם מעוניינים ללטש מרצפות בחדר מסוים אשר מיועד לצביעה, עדיף להשאיר את הצביעה לשלב שאחרי הליטוש. כמו כן, מומלץ לבצע ליטוש בסיום עבודות השיפוצים, כיוון שאחרת תוכלו לפגוע, לשרוט ולכלכך את הרצפה וחבל שכך.