ליטוש בטון

בדרך כלל כאשר מדברים על בטון, מדמיינים לעצמנו חומר אפרורי וחסר צורה שמשמש בעיקר לאטימות של מבנים לא ממש מרהיבים ביופיים, אך מסתבר שאין הדבר כך כלל וכלל. בטון, בדומה למחצבים נהדרים אחרים כמו שיש ואבן – יכול לשמש גם לתצוגה מרהיבה אם משכילים לבצע ליטוש בטון מוצלח באמת. מאחורי החומר הקשיח והמיוחד הזה מסתתרת גם שכבה רכה ובעל פוטנציאל ליטוש נהדר, כאשר יש רק לדעת כיצד לעשות את הדברים ובדיוק הנדרש כדי להגיע לתוצאה נהדרת. בטון יכול לשמש אותנו לכל מיני צרכים מלבד קירות וגגות – הוא יכול להיכנס גם כמרצפת או מדרגה. החומר נחשב למאוד זול ולכן השימוש בו בצורה מושכלת יכול להיות גם מאוד חסכוני.

החסרונות של הבטון והדרך להתמודד איתם כתוצאה מליטושו

ליטוש הבטון מסייע בהתמודדות מרכזית עם חיסרון בולט הקיים בו – התיישנות. בדומה למחצבים נוספים אחרים, מורגשת ירידה מאוד חדה בחזותו החיצונית של הבטון לאחר מתיישן. עם זאת, אל לכם לומר נואש – במידה ותשכילו לבחור בחברה מומחית לליטוש בטון, תוכלו לדאוג לכך שהבטון ישתמר לאורך שנים רבות וכן ימשיך להיות החומר הגלם הנהדר והיציב ביותר עבורכם.

מה בעצם בכלל יכול ללטש חומר כל כך קשיח כמו בטון?

גם כאשר מדברים על בטון בלתי מלוטש, הקשר היהלומים עולה בשנית. הדרך המרכזית בה מתבצע ליטוש הוא באמצעות חומר קשיח מאוד כמו יהלום, שנחשב לחומר החזק ביותר בטבע. ישנם שני סוגי ליטושים: הראשון באבני יהלום עצמם ובמקרה הזה מדובר בליטוש יסודי שדורש קודם כל אטימה של הבטון באמצעות דבק או אפוקסי. הסוג השני הוא ליטוש באמצעות רשתות יהלומים וזהו ליטוש עידן הרבה יותר המוריד שכבה דקה מאוד מהבטון ומיועד בעיקר ליישר שריטות שנוצרות בו כתוצאה מפעולת היישור של הליטוש היסודי.

כיצד עובד בכלל התהליך של ליטוש בטון?

לפני שמתחילים ללטש את חומר הגלם, עלינו למלא כל חור או סדק הקיים בו – הבטון ידוע כחומר לא ממש יציב שיכולים להיווצר בו לא מעט סדקים ועל כן ישנה חשיבות רבה להגיע למשטח יחסית ישר לפני תחילת הליטוש. לאחר מכן, נשתמש בטכנולוגיה המתקדמת של היהלומים על-מנת לבצע ליטושים ראשוניים על הבטון. מטרת הליטושים הללו היא לקבל משטח בטון אחיד. לאחר מכן נוכל לבצע ליטושים עדינים יותר שיורידו שכבה דקה מהבטון ויעלימו את כל השריטות שנוצרו כתוצאה מהליטושים הראשוניים. לבסוף, נוכל למרוח סילר על הבטון. חומר שמסייע בשימור הבטון ובהגנה שלנו מפני ספיגת נוזלים. אם נרצה, נוכל גם לבצע הברקה קריסטלית לאחר סיום כל העבודה.

בסיום העבודה לא תאמינו שמדובר בבטון, חומר זול מאוד יחסית – תוכלו להאמין שמדובר בחומר יוקרתי ויעיל במיוחד.

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

mor@morl.co.il