ליטוש מרצפות טרצו

מרצפות טרצו (או טראצו אם תרצו) אלו המרצפות הידועות וגם לכאורה "ישנות" שקיימות בהרבה מאוד בתים בישראל – המרצפות האופייניות האלה מאופיינות באבן עם נקודות או כתמים טבעיים של אבן המשתלבות עם המרצפת ונותנות לה תחושה טבעית ביותר. רבים בישראל בוחרים במרצפות טרצו עד היום ולא בכדי, מרצפות אלו מוכיחות את עצמן ככאלה שלא רואים עליהן כל פירור קטן או שערה ובמיוחד – ככאלו שמחזיקות לאורך זמן ועמידות מאוד בפני חומרים קשים לספיגה. רצפה צריכה קודם כל להיות יציבה, הרבה לפני שהיא נראית טוב ובאמצעות השימוש במרצפות מסוג זה בתים רבים בישראל לא צריכים להחליף את הריצוף כל שני וחמישי. ייתכן וגם אתם מעוניינים לסגור את הפינה הזו ולהזמין ליטוש מרצפות טרצו – זוהי פעולה בהחלט חכמה שתדאג לכך שככל הנראה העיסוק עם מרצפות הבית יהיה כזה שיספיק לאורך שנים, ללא צורך בדאגה כלל. במאמר זה נלמד מעט על כל הנושא של ליטוש מרצפות טרצו ונבין כיצד הוא נעשה ואילו סוגי ליטושים קיימים, וכמובן שלא נחסוך מכם כמה טיפים שימושיים בתחום.

סוגי הליטושים שניתן להזמין עבור מרצפות טרצו

תוכלו לבחור בין שני סוגים של ליטוש – הראשון הוא כזה בסיסי יותר ונחשב לפופולארי במיוחד בקרב בעלי מרצפות טרצו והוא ליטוש שמיועד יותר לפוליש – הוא דואג לנקות כתמים קשים מהמרצפת ולהסיר הצטברות של לכלוך. ליטוש זה נחשב לעדין ביותר והשכבה שמוסרת מהמרצפת במסגרתו היא דקה ועדינה ביותר. ליטוש זה נעשה באמצעות מה שנקרא "רשתות יהלומים".

הליטוש השני, הוא ליטוש יסודי שידרוש ביצוע של כמה ליטושים – הליטוש הראשון יבוא במטרה לשטח את המשטח בצורה גנרית, ולאחריו יגיעו ליטושים נוספים עדינים יותר שיחליקו את המרצפת

וידאגו לכך שלא תישאר שרוטה כתוצאה מהליטוש הראשוני. ליטוש זה מתבצע באמצעות אבני יהלום גסות וכתוצאה ממנו ניתן לישון בשקט מתוך אמונה שהרצפה (ולא רק התקרה), לא תיפול עלינו.

תהליך ליטוש מרצפות טרצו

השלב הראשון הוא חריצת הפוגות שבין האריחים באמצעות דיסק יהלום. לאחר מכן, חריצים אלו יתמלאו בדבק שיש בעל גוון ומרקם דומים לאלו הקיימים במרצפת הטרצו הספציפית שלכם, כך שלא יורגשו שינויים לא טבעיים במרקם. בשלב השני, נוכל להתחיל עם הליטוש הראשוני עצמו באמצעות אבן יהלום גסה – הליטוש יסייע לקבל משטח אחיד. לאחריו, יגיעו עוד מספר ליטושים שיעלימו שריטות שהצטברו כתוצאה מהליטוש הראשוני וישאירו את המשטח חלק לחלוטין. לאחר שיסתיים תהליך ליטוש מרצפות טרצו, תוכלו לעבור למריחת סילר על המרצפות ובמידה ותבחרו לעשות גם פוליש והברקה קריסטלית – תקבלו את התוצאות הטובות ביותר.

כמה המלצות…

במידה והליטוש מתבצע במסגרת עבודות שיפוצים אחרות, מומלץ להשאיר אותו לסוף כך שהרצפה לא תישרט או תוכתם. במידה וצובעים חדר מסוים בבית שבו מתבצע גם ליטוש, עדיף להשאיר את פעולת הצביעה לאחר ליטוש מרצפות טרצו – כיוון שהוא גורם להאבקה די מאסיבית בחלל החדר, שיכולה לפגוע באיכות הצביעה.

פרטים ליצירת קשר

חדרה, ששת הימים

מור: 050-8438366

mor@morl.co.il