סילר הינו חומר אקרילי שניתן למרוח אותו על משטח והוא מגן על השכבה העליונה שלו. אם ביצעתם לאחרונה חידוש רצפות על ידי פוליש או ליטוש מקצועי, השלב האחרון לפני הגימור- הינו מריחת הסילר שהוא חומר מיוחד המצפה את המרצפת ומעניק לה מראה מבריק לאורך זמן. בנוסף לשאר המעלות שלו, הסילר מסייע לשמור על איטום המרצפת מכתמים של נוזלים ושומנים.

ישנם שני סוגים עיקריים של סילרים

  1. סילר על בסיס מים הנחשב כחומר ידידותי לסביבה
  2. סילר על בסיס סולבנטים (אצטון או טרפנטין)

קיימים מספר הבדלים משמעותיים בין סילר על בסיס סולבנטים לסילר על בסיס מים:
סילר המכיל סולבנטים מדיף ריח חריף במקצת שעשוי להישאר אף לאורך זמן. סילר זה לא ידידותי כל כך לסביבה היות ולא בריא לנשום אותו. לעומת זאת, סילר על בסיס מים נחשב לחומר ידידותי לסביבה היות והוא לא מדיף ריח חזק.
הבדל נוסף בין סוגי הסילרים השונים נעוץ בעובדה שציפוי בסילר על בסיס מים צריך לחדש לעיתים קרובות (לא מחזיק מעמד לזמן ממושך) לעומת סילר על בסיס סולבנטים שיכול לשמור על אחידות המשטח והברק לזמן ארוך.
שלבי השימוש בסילר:

  1. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי בחירת הסילר, האם על בסיס מים או סולבנטים, מראה "רטוב" או "יבש", והתאמת האבן שברשותכם לסוג הסילר.
  2. לאחר מכן חשוב לנקות היטב מאבק ולכלוך את המשטח אותו רוצים לצפות בסילר.
  3. לאחר מכן כדאי לנסות להחדיר כמות קטנה של החומר בפינה נסתרת כדי לראות שהחומר לא מזיק למרצפות.
  4. אחרי ביצוע כל השלבים הללו ניתן למרוח את השכבה הרצויה של הסילר ולהמתין שלושה ימים עד לייבוש מוחלט של החומר על המשטח.
    אנו בחברת "מור ליטושים" ממליצים לכם לא לנסות למרוח לבד את החומר אם לא התנסיתם בפעולה קודם, משום שהציפוי באמצעות סילר דורש דייקנות רבה לגבי הכמות ואופן המריחה. אם המריחה לא נעשתה כראוי, יהיה ניתן לראות בבירור את התוצאה העגומה.

ציפוי בסילר עם "מור ליטושים"

אנו בחברת "מור ליטושים" נשמח לייעץ לכם מניסיוננו העשיר לגבי מריחת הסילר, מינונו ואופן השימוש הנכון בו. אנשי המקצוע שלנו ישמחו לבוא אליכם ולבצע עבורכם את המלאכה המורכבת של החדרת הסילר למשטח במיומנות ובדייקנות רבה. כמו כן, אנו מקפידים להשתמש במהלך העבודה אך ורק בסילרים איכותיים המיובאים מאיטליה. ברשותנו מגוון סוגי סילרים – ביניהם: סילר לאבן שיש, סילר לבטון, סילר לאבן סומסום, סילר על בסיס מים הנחשב ידידותי לסביבה, סילר על בסיס סולבנט והרשימה עוד ארוכה. אנו משתמשים בחומרים האיכותיים ביותר – כדי להיות בטוחים שלא תהיו מרוצים רק מהתהליך אלא גם מהתוצאות!
בחירה ב"מור ליטושים" זה אומר לעבוד עם המקצוענים!