סילר הינו חומר אקרילי המבוסס בעיקר על מים. חומר זה נמרח על שכבת האבן בסיום הליטוש או הריצוף על מנת להגן עליה מפני רטיבות ולשמור על הברק שלה. אריחים שונים המורכבים מחומרים כגון: בטון, עץ, קרמיקה וכדומה, סופחים אליהם נוזלים שעלולים להזיק להם ולכער את מראם. שכבת ההגנה של הסילר באה למנוע זאת.

סוגי סילר

יש מגוון סוגי סילרים הקיימים בשוק, כל סוג מתאים לרצפה מסוג אחר- לדוגמא: סילרים על בסיס מים, סילרים על בסיס אצטון, סילרים המונעים החלקה ועוד. ההבדלים המהותיים בין סוגי הסילרים השונים נעוץ בעיקר ברמת העמידות שלהם, במחיריהם ובאופן היישום שלהם.

אופן מריחת הסילר

אם החלטתם לבצע מריחת סילר בכוחות עצמכם, חשוב לנסות כמות קטנה של החומר בפינה נסתרת כדי לבדוק כיצד האריח מסתגל לחומר. מומלץ להיעזר בציוד מגן לפנים ולידיים, היות וחלק מהסילרים מכילים חומרים רעילים ולא כדאי לנשום אותם.

בשלב הראשוני מוודאים שהרצפות נקיות לחלוטין ויבשות. מורחים שכבה קטנה של החומר, ולאחר מכן במידה והאריח הסתגל לחומר, מורחים את השכבה הרצויה. ניתן אפילו למרוח כמה שכבות ביחד לחיזוק העמידות של האריח.
חשוב לדעת, שלמרות שמריחת הסילר יכולה להיעשות על ידי כל אדם מן השורה, בכל זאת- מומלץ לאפשר לאיש מקצוע מיומן לבצע את המריחה על מנת להימנע מטעויות ופגמים במראה המרצפות.

מתי מחדשים סילר?

לאחר סיום המריחה וההמתנה עד לייבוש החומר, המרצפות יבריקו ויהיו יפות מתמיד. עכשיו אתם וודאי שואלים את עצמכם, מתי מחדשים סילר?
התשובה תלויה בהרבה מאוד גורמים. במידה והרצפה חשופה לרגלי העוברים והשבים, לפגעי מזג האוויר ולאיכות ביצוע ירודה- יהיה צורך לחדש את הסילר לעיתים קרובות מאוד. במידה והתשובה לשאלה הקודמת היא שלילית- הסילר יהיה עמיד בהרבה ותוחלת החיים שלו תהיה ארוכה יותר.

שיקול נוסף לחידוש הסילר- תלוי באיכות החומר. מובן מאליו שסילר איכותי מחזיק מעמד הרבה יותר זמן מסילר זול ולא איכותי. כשאתם באים לבחור סילר, שווה להשקיע קצת יותר כסף ולזכות לעמידות גבוהה של החומר.
בבואנו לבחור זמן מסוים לחידוש הסילר- החודשים המועדפים הם החודשים החמים יותר, ללא הגשמים. לא ניתן לחדש סילר בתקופה גשומה היות והחומר לא נמצא יעיל כשהוא בא במגע עם רטיבות ולחות.
הסילרים של "מור ליטושים"

אם סיימתם לרצף או לשפץ ואתם מעוניינים למרוח שכבת הגנה של סילר, תנו למקצוענים של "מור ליטושים" לעשות זאת עבורכם. אנו משווקים סילרים איכותיים ועמידים, ואנשי המקצוע שלנו מיומנים בתהליך מריחת הסילר על כל שלביו. אנו מתחייבים לספק לכם תוצאה שתשביע את רצונכם ותקלע לטעמכם! ב"מור ליטושים" אנחנו מתאימים את סוג הסילר לסוג המרצפות שברשותכם, כך שאתם יכולים להיות רגועים שהתוצאה תהיה מבריקה!
"מור ליטושים". רואים שזה מבריק!